سیستم های نظارت تصویری

انواع دوربین

دوربین های نظارت تصویری دارای تنوع بسیار زیادی می باشند در این بخش با مهم ترین و پر استفاده ترین دوربین های نظارت تصویری آشنا خواهید شد.

1

دام(Dome)

در زبان انگلیسی Dome به معنی گنبد است. این نوع دوربین بیشتر برای نصب در محیط های داخلی پیشنهاد می شود. به دلیل ساختار دوربین دام، آن را زیر سقف نصب می کنند

2

بولت(Bullet)

دوربین های بولت ظاهر مکعب مستطیل دارند و بیشتر برای نصب در محیط های بیرونی توصیه می شوند.به علت نصب در محیط های بیرونی و قرار گرفتن در معرض گردوغبار و باران دارای مقاومت بدنه بیشتری است

3

باکس یا صنعتی(Box)

دوربین های مداربسته باکس یا دوربین صنعتی دوربین هایی هستند معمولا به شکل مکعب مستطیل. کاربرد آنها همان طور که از نامش پیداست بیشتر در موارد صنعتی است. لنز این دوربین های به طور جداگانه به آن متصل می شود.

4

چرخشی(PTZ)

این دوربین قابلیت چرخش دارد. به علت گردان بودن، برای فضاهای وسیع و بزرگ نصب این نوع دوربین توصیه می شود.

کنترل گردش دوربین از راه دور توسط اپراتور امکان پذیر است.

5

چشم ماهی(fisheye)

از گروه دوربین های مداربسته 360 درجه است. به علت زاویه دید گسترده ای که دارند امکان نظارت و مشاهده تصاویر را در تمامی جهات میسر خواهند کرد. البته ارتفاع نصب در این دوربین ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

6

مینیاتوری(مخفی)

وربین مداربسته مینیاتوری یا مخفی، دسته ای از دوربین هایی هستند که به خاطر اندازه کوچکشان امکان مخفی کردن آنها وجود دارد. به این دوربین ها دوربین مداربسته پین هول (Pinhole) نیز گفته می شود.

توتال شبکه با بررسی دقیق مکان مورد نظر شما و در نظر گرفتن خواسته شما از یک سیستم نظارت تصویری، بهترین و با کیفیت ترین سیستم را به شما معرفی و برای شما نصب و اجرا میکند. از جمله مواردی که تیم ما به آنها توجه دارد عبارت است از : نقاط کور، میزان نور، همپوشانی دوربین های مداربسته، عدم دسترسی آسان به دوربین های مداربسته و سیستم نظارت تصویری .

نقطه کور

یکی از نکات مهمی که باید در اجرای سیستم های نظارتی به آن توجه داشت نقاطی است که ممکن است دوربین ها آن قسمت را پوشش ندهند

همچنین باید نصب دوربین های مداربسته به گونه ای باشد که هر دوربین امنیت دوربین های دیگر را نیز تضمین کند و از نفوظ و لطمه زدن به امنیت آن محیط جلوگیری کند.

 

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.